Стаття узагальнює досвід діяльності відділу наукової інформації та бібліографії Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки під час карантину. Знайомить з традиційними бібліографічними послугами, що зазнали деяких змін, новими ідеями, які виникли саме завдяки незвичним умовам праці, та бібліографічною продукцією, створеною за цей час.
Відомості про автора:
завідувач відділу наукової інформації та бібліографії Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки
У статті описаний досвід організації та проведення Всеукраїнської акції «Тиха вечірка “Good Silent Party”». Розглянуто глобальну ідею створення вечірки, умови її проведення. Окрему увагу приділено меті вечірки – інклюзивності. Стаття дає власне бачення концепції трансформації бібліотечної справи та бібліотеки як нестереотипного інклюзивного артпростору.
Відомості про автора:
завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки
У статті розглядається досвід створення з ініціативи Херсонської централізованої бібліотечної системи літературного світу «Тевтонія» та його фендому у місті Херсон. Показано інноваційність та актуальність такої форми роботи з молоддю, проаналізовано результати проєкту для херсонських бібліотек.
Відомості про автора:
головний бібліотекар з питань координації Херсонської централізованої бібліотечної системи, кандидат історичних наук
У статті представлено досвід роботи публічних бібліотек Сумщини щодо відзначення 200-річчя від дня народження видатного земляка – Пантелеймона Куліша, письменника, критика, історика, етнографа, фольклориста, видавця, громадського діяча.
Відомості про автора:
головний бібліотекар науково-методичного відділу Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки, провідний бібліограф Шосткинської центральної міської бібліотеки
Стаття знайомить із досвідом роботи Орхуського центру екологічної інформації, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського у м. Кропивницькому. Робота центру допомогла налагодити міцні партнерські стосунки з різними установами та підприємствами, підсилила роль бібліотеки та згуртувала громаду міста навколо розв’язання екологічних проблем регіону.
Відомості про автора:
головний бібліотекар відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського», м. Кропивницький
У статті висвітлено досвід роботи Добропільської міської централізованої бібліотечної системи, яка має Центральну бібліотеку та 5 бібліотек-філій, щодо реалізації проєкту «Мережа інклюзивно-мистецьких просторів в бібліотеках міста Добропілля», підтриманого Українським культурним фондом.
Відомості про автора:
заступник директора, завідувач методико-бібліографічного відділу Добропільська міська ЦБС Донецької області
У статті представлено досвід Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва з організації та проведення вуличних book-квестів як інтерактивного формату популяризації краєзнавчої літератури та знань серед молоді міста.
Відомості про автора:
провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва
У статті висвітлюються шляхи використання науково-технічного та інформаційного потенціалу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія для реалізації STEM-проектів та профорієнтаційної роботи.
Відомості про автора:
заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія
Більш ніж рік пройшов з моменту відкриття в Дружківській центральній міській бібліотеці імені Лесі Українки молодіжного центру «LesyaHub», який увійшов до четвірки успішних прикладів організації молодіжних просторів в бібліотеках України («Молодіжні простори бібліотеки», Асоціація молодіжних центрів України, затверджено Президією Українською бібліотечною асоціацією 1 листопада 2018 року). Чим сьогодні живе центр та які перспективи розвитку має? Про це докладніше читайте у статті.
Відомості про автора:
завідувач відділу методичної роботи, інновацій і комп’ютеризації Дружківської центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки, Донецька обл.