№ 3 (17) 2019

Файл ЕК: 

Петренко Н. Невтомна праця, освячена любов’ю до книги

Стаття присвячена Надії Миколаївні Авдєєвій, філологу, мовознавцю, директору Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка у 1986–1988 рр. Стаття друкується до 190-річчя заснування Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. 

Відомості про автора: 

співробітник кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Помчалова О. Довідково-пошуковий апарат наукової бібліотеки: сторінками історії (до 20-річчя ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського)

У статті висвітлено історичний шлях організаційного становлення й розвитку довідково-пошукового апарату Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського та його трансформування від друкованого до електронного каталогу під впливом сучасних комп’ютерних технологій. 

Відомості про автора: 

молодший науковий співробітник відділу комплектування та наукового опрацювання документів Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського

Кирій С. Формуємо публічний простір сучасної бібліотеки (до 75-річчя Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного)

У публікації пропонується досвід Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного з проведення досліджень і організації архітектурно-будівельних івентів та соціокультурних заходів у рамках соціально-бібліотечного проекту «Бібліотечні будівлі», що спрямовані на популяризацію думки щодо пріоритетності будівництва нових сучасних бібліотек, реконструкцію старих будівель і реновацію публічних просторів книгозбірень для підвищення комфортного доступу до інформації та проведення інтелектуального дозвілля громадян України. 

Відомості про автора: 

завідувач відділу соціокультурної діяльності Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного

Слотюк Г. VI Міжнародна науково-практична конференція «Усна історія: теорія, метод, джерело» як наукова складова діяльності Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва

У статті представлено основний перебіг VI Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія, метод, джерело», що відбулася 24–26 жовтня 2018 року на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва. 

Відомості про автора: 

заступник директора з наукової роботи та інформатизації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва

Фенько Н. Бібліотека в умовах децентралізації: діалог у колі однодумців

З ініціативи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся виїзний флеш-семінар «Бібліотеки ОТГ: умови, виклики та можливості» на базі КЗ «Бібліотека Білоцерківської ОГ». 

Відомості про автора: 

завідувач науково-методичного відділу Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара

Картузов К. «Книжкова альтанка» чекає

У статті представлено інноваційний досвід популяризації книги та заохочення до читання мешканців міста Миколаєва. 

Відомості про автора: 

директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва

Діденко Л. Використання теорії поколінь у роботі бібліотеки закладу вищої освіти

Мета статті полягає в ознайомленні бібліотечного загалу з характерними особливостями представників покоління Y та основними правилами їх обслуговування в бібліотеках закладів вищої освіти на прикладі Бібліотеки Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». 

Відомості про автора: 

директор Центру інформаційного забезпечення освітнього процесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

Таратута Н. Весняні барви

У статті йдеться про презентацію в бібліотеці виставки творчих робіт майстрині Ірини Тисак «Весняні барви» в техніці «вовняна акварель». 

Відомості про автора: 

завідувач відділу мистецтв Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Родзинки бібліотечного досвіду Миколаївщини

У статті представлено роботу миколаївських бібліотек щодо використання інноваційних форм роботи з читачами, популяризації літератури та привернення уваги користувачів до актуальних проблем суспільства та створення комфортного бібліотечного середовища. 

Кірішева О. Душа народу у творчості Степана Руданського

У статті наводяться цікаві факти з біографії класика української літератури, лікаря за фахом Степана Васильовича Руданського, чий 185-річний ювілей відзначає творча інтелігенція України у 2019 році. 

Відомості про автора: 

вчений секретар Національної наукової медичної бібліотеки України

Страницы

Подписка на RSS - № 3 (17) 2019