№ 3 (17) 2019

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті охарактеризовано сутність, основні положення і методологічні принципи теорії бібліопсихології М. Рубакіна; проаналізовано місце і значення її у формуванні читачезнавства в Україні у 1920–1930-х рр., стан вивчення її розвитку, особливості тлумачення її змісту в новітніх дослідженнях з бібліотекознавства; з’ясовано основні історичні фактори, що вплинули на розвиток ідей бібліопсихології у вітчизняних дослідженнях читача, книги та процесу читання у зазначений період. (Продовження статті, її початок розміщено у № 2, 2019 р.). 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Стаття присвячена організаційній культурі як важливому інструменту підвищення ефективності діяльності бібліотек. Проаналізовано дослідження бібліотекознавців щодо організаційної культури бібліотек та її основних складових. 

Відомості про автора:

завідувач сектору відділу наукової інформації та бібліографії Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

У статті представлено досвід щодо створення бібліотечних онлайн-ігор, як одного зі шляхів просування книги в умовах кризи читання, та розглянуто поетапно процес розробки гри в онлайн-сервісі «Umaigra». 

Відомості про автора:

методист науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

У статті наводяться цікаві факти з біографії класика української літератури, лікаря за фахом Степана Васильовича Руданського, чий 185-річний ювілей відзначає творча інтелігенція України у 2019 році. 

Відомості про автора:

вчений секретар Національної наукової медичної бібліотеки України

У статті представлено роботу миколаївських бібліотек щодо використання інноваційних форм роботи з читачами, популяризації літератури та привернення уваги користувачів до актуальних проблем суспільства та створення комфортного бібліотечного середовища. 

Відомості про автора:

У статті йдеться про презентацію в бібліотеці виставки творчих робіт майстрині Ірини Тисак «Весняні барви» в техніці «вовняна акварель». 

Відомості про автора:

завідувач відділу мистецтв Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

У статті представлено досвід з реалізації спільних проектів Центральної міської бібліотеки ім. В. Хоменка та Ш. Кобера м. Миколаєва з Посольством Швеціїв Україні. Такі заходи сприяють підвищенню іміджу бібліотеки, розширенню кола партнерів і привертають увагу громадськості до її роботи. 

Відомості про автора:

заступник директора з бібліотечного обслуговування Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка м. Миколаєва, заслужений працівник культури України

Мета статті полягає в ознайомленні бібліотечного загалу з характерними особливостями представників покоління Y та основними правилами їх обслуговування в бібліотеках закладів вищої освіти на прикладі Бібліотеки Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». 

Відомості про автора:

директор Центру інформаційного забезпечення освітнього процесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

У статті представлено інноваційний досвід популяризації книги та заохочення до читання мешканців міста Миколаєва. 

Відомості про автора:

директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва

Стаття висвітлює досвід реалізації бібліотекою у партнерстві з обласним центром зайнятості профорієнтаційних проектів з краєзнавчо-туристичним компонентом. З 2018 року проект «ПрофіКемп» реалізується у міжрегіональному форматі. Проект відзначений дипломом Всеукраїнського конкурсу Української бібліотечної асоціації та Міністерства культури України «Бібліотека року». 

Відомості про автора:

заступник директора з організації бібліотечного обслуговування, координатор проекту, головний бібліотекар відділу обслуговування учнів 5–9 класів

Страницы