Проектна діяльність бібліотек

Картузов К. «Книжкова альтанка» чекає

У статті представлено інноваційний досвід популяризації книги та заохочення до читання мешканців міста Миколаєва. 

Відомості про автора: 

директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва

Крижановська О., Чернієнко Ю. Партнерський «Профі»-поступ

Стаття висвітлює досвід реалізації бібліотекою у партнерстві з обласним центром зайнятості профорієнтаційних проектів з краєзнавчо-туристичним компонентом. З 2018 року проект «ПрофіКемп» реалізується у міжрегіональному форматі. Проект відзначений дипломом Всеукраїнського конкурсу Української бібліотечної асоціації та Міністерства культури України «Бібліотека року». 

Відомості про автора: 

заступник директора з організації бібліотечного обслуговування, координатор проекту, головний бібліотекар відділу обслуговування учнів 5–9 класів

Варюхіна Л., Некипелова О. Проект задля згуртування громади «Миколаїв: ми – коло!»

У статті висвітлено досвід участі Центральної міської бібліотеки (ЦМБ) ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва в реалізації проекту згуртування громади «Миколаїв: ми – коло!», який виконується у співпраці з управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради за підтримки Міжнародної організації з міграції та Європейського Союзу. Проект став потужним інструментом з інтеграції ВПО в міську громаду, об’єднання зусиль членів громади задля організації дозвілля, суспільно-корисної діяльності, розвитку неформальної освіти через впровадження нових форм роботи. 

Відомості про автора: 

заступник директора; завідувач відділу бібліотечного маркетингу і менеджменту Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького, м. Миколаїв

Герасимова Н. Історія одного успішного проекту

Без проектної діяльності важко уявити сучасне життя. Громадські організації, установи, громади – всі змагаються за отримання грантів для втілення власних ідей. Бібліотека – це бюджетна установа, яка завжди залежала від державного фінансування, і тому кожна бібліотека мала те, що зазвичай виділялось з бюджету, але в обмеженому обсязі. Бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Короленка м. Маріуполя мріяли створити новий сучасний бібліотечний простір, змінити не тільки інтер’єр, а й зміст корисного дозвілля для мешканців міста, розширити спектр бібліотечних та соціальних послуг. І завдяки проекту їм вдалося це здійснити. 

Відомості про автора: 

завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Центральної міської бібліотеки ім. В. Г. Короленка, м. Маріуполь

Кремньова О. Діти та книги – без кордонів

Стаття представляє спільний проект українських та литовських бібліотекарів по організації та проведенню дитячого фестивалю «Етнобук – 2017», Литва – Україна.

Відомості про автора: 

провідний бібліотекар Львівської обласної бібліотеки для дітей

Данилевич Т. На бібліотечній платформі «Кварталу МироТворчості»

У статті представлено проектну діяльність Житомирської обласної бібліотеки для дітей в розвитку комунікації і взаємодії з різними культурними, громадськими, гуманітарними інституціями задля розвитку соціального партнерства. 

Відомості про автора: 

завідувач відділу обслуговування учнів 5-9 класів Житомирської обласної бібліотеки для дітей

Расторгуєва Н. Бібліотека і поліція: партнерство заради безпеки дітей

У статті представлено партнерство Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка і патрульної поліції міста Кропивницький у проведенні заходів для дітей з питань безпеки життєдіяльності і права в рамках програми «Поліція і спільнота» (ПОЛіС) Всеукраїнського проекту «Залучення громадськості до реформ» за фінансової підтримки Міжнародної Ради наукових досліджень та обмінів (IREХ).

Відомості про автора: 

завідувач відділу розвитку дитячих бібліотек і маркетингу Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка (м. Кропивницький)

Волян Н. Нове обличчя бібліотек – нові послуги громаді

У статті висвітлюється досвід роботи Рівненського осередку Української бібліотечної асоціації у напрямку професійного розвитку своїх членів, їх соціальної активності та реалізації суспільно-корисних ініціатив через проектну діяльність.

Відомості про автора: 

головний методист Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки

Лобановська І. Корпоративні бібліотечні проекти як засіб формування інформаційних ресурсів

У статті досліджено питання застосування бібліотечних проектів у процесі формування інтегрованого галузевого інформаційного ресурсу та надання повноцінного й багатоаспектного доступу до нього провідними освітянськими книгозбірнями для максимального задоволення інформаційних потреб користувачів. Розглянуто характерні риси проектів та їх поділ за окремими ознаками. Відзначено, що найбільшого поширення в бібліотечній практиці набули партнерські проекти. Висвітлено досвід Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського в проектній діяльності.

Відомості про автора: 

завідувач відділу наукового формування та опрацювання документних ресурсів Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського

Лісогор В. Бібліотека – берегиня родоводу

У статті представлено інформацію та досвід роботи по реалізації краєзнавчого проекту «Домашні сімейні літописи: жива історія» та конкурс «Родовід моєї сім’ї», який пройшов у Центральній бібліотеці ім. В. Г. Короленка, м. Маріуполь.

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу електронної інформації Центральної бібліотеки ім. В. Г. Короленка, м. Маріуполь

Подписка на RSS - Проектна діяльність бібліотек