Анонси

№ 2 (12) 2018
Інтернет-технології в бібліотеках

Котова О. Клієнт-сервісне обслуговування користувачів: віртуальні послуги бібліотеки

У статті висвітлено досвід роботи Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка щодо надання онлайн-послуг віддаленим користувачам завдяки веб-сайту бібліотеки. Головна мета послуг – підвищення рівня обслуговування користувачів, створення моделі сучасної «бібліотеки без кордонів». 

Відомості про автора:

завідувач відділу комп’ютерних технологій та забезпечення інтернет-доступу користувачам Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка

№ 2 (12) 2018
Бібліотечно-бібліографічні ресурси бібліотек

Чеховська І. Друковані джерела краєзнавчої інформації як основа для доповнення ресурсу з історії міст і сіл на сайтах провідних бібліотек України

У статті запропоновано результати моніторингу сучасних електронних та друкованих джерел краєзнавчої інформації як основи для доповнення інтегрованого ресурсу «Історія міст і сіл України» (на прикладі Київської області).

Відомості про автора:

головний бібліограф науково-методичного відділу Національної історичної бібліотеки України

№ 2 (12) 2018
Бібліотечно-бібліографічне обслуговування

Бездольна Л. Години освіченості як складова культурно-просвітницької роботи університетської бібліотеки

У статті представлено інноваційний формат спілкування зі студентами – години освіченості, які входять до системи заходів з культурно-просвітницької, виховної роботи наукової бібліотеки вищого навчального закладу.

Відомості про автора:

завідувач сектору Наукової бібліотеки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка

№ 2 (12) 2018
Бібліотечно-бібліографічне обслуговування

Лобода Г. Заради честі України – вшануємо синів країни

Патріотичне виховання молоді, що здійснюється бібліотеками для юнацтва, представлено на досвіді історичного минулого та сьогодення Чернігівщини.

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва

№ 2 (12) 2018
Мережа бібліотек

Соколов В. Інтегрована інформаційно-бібліотечна та клубна діяльність бібліотеки-клубу та клубу-бібліотеки

У статті проаналізовано сутність, основні завдання, головні ознаки, відмінності та загальні риси діяльності бібліотеки-клубу та клубу-бібліотеки; охарактеризовано особливості функціонування зазначених видів книгозбірень та клубів; розкрито провідні напрями клубної та інформаційно-бібліотечної роботи бібліотеки-клубу та клубу-бібліотеки та їхнє значення у розвитку соціокультурної та просвітницької діяльності книгозбірень. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

№ 2 (12) 2018
Мережа бібліотек

Шевченко І. Досвід роботи пункту європейської інформації в Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва

У статті представлено різноманітну діяльність обласної бібліотеки для юнацтва щодо європейської тематики та заохочення молоді більше дізнатись про ЄС та євроінтеграційні процеси в Україні. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Кіровоградскої обласної бібліотеки для юнацтва, координатор пункту європейської інформації

№ 2 (12) 2018
Краєзнавча діяльність бібліотек

Книш А. Краєзнавча бібліографія як складова історичної пам’яті

У статті представлено краєзнавчий бібліографічний доробок Наукової бібліотеки Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, що полягає у виявленні, збиранні, збереженні та популяризації писемних матеріалів, пов’язаних своїм змістом з історією та сьогоденням міста, якому випала доля бути колись величною столицею Української козацької держави. Представлено діяльність бібліотеки щодо увічнення пам’яті визначних особистостей краю.

Відомості про автора:

заступник директора Наукової бібліотеки Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

№ 2 (12) 2018
Краєзнавча діяльність бібліотек

Шевченко О. Регіональна кампанія «Улюблені поети Придніпров’я»

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо краєзнавчої роботи та популяризації поетичної спадщини місцевих професійних поетів.

Відомості про автора:

заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

№ 2 (12) 2018
Історичні розвідки бібліотек

Борисенко Н. Дозоване читання: історія спецфонду Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті розповідається про формування жорстокої системи бібліотечної цензури в умовах панування тотального радянського режиму, про технологію і механізми вилучення забороненої літератури та створення спецфондів на прикладі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. 

Відомості про автора:

завідувач відділу наукової організації і використання основного фонду Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка